Polityka Prywatności

Chorzów, dn. 24.05.2018 r.

Polityka prywatności firmy AUTOMEL

Ze względu na obowiązujące w Polsce od dnia 25.05.2018 roku Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i ich swobodnym przepływem (zwanym “RODO”), przedstawiamy Państwu naszą Politykę Prywatności.

Polityka prywatności

Kim jesteśmy

Właścicielem i administratorem serwisu internetowego automel.pl jest firma AUTOMEL Elżbieta Jurkiewicz z siedzibą w Chorzowie, ul. Grunwaldzka 13/2, NIP 6272395808, tel. 500-160-264, e-mail: automel@automel.pl.

Strony naszego serwisu zostały wykonane w oparciu o system zarządzania treścią WordPress (wordpress.org) i są hostowane przez firmę dHosting.pl z siedzibą w Warszawie, Al. Jerozolimskie 98 (dhosting.pl).

Jakie dane osobiste zbieramy i dlaczego je zbieramy

Formularz kontaktowy

Odwiedzający witrynę mogą mieć możliwości przesłania zapytań lub uwag za pomocą formularza kontaktowego. Z tego względu, zbieramy dane widoczne w tym formularzu, a także adres IP odwiedzającego oraz podpis jego przeglądarki jako pomoc przy wykrywaniu spamu.

Dane zbierane za pomocą formularza kontaktowego służą do kontaktu zwrotnego z respondentem, a także mogą być przechowywane jako niezbędne do wykonywania działalności.

Ciasteczka

Według naszej najlepszej wiedzy witryna automel.pl nie tworzy i nie pozostawia żadnych ciasteczek, a w szczególności takich, w których zawarte są dane osobowe. Jednak niektóre wtyczki użyte do stworzenia tej witryny w systemie CMS WordPress mogą dla swoich celów tworzyć i pozostawiać ciasteczka. Jeśli nie chcesz aby tak się działo, wyłącz obsługę ciasteczek w Twojej przeglądarce.

Osadzone treści z innych witryn

Artykuły oraz inne odnośniki zewnętrzne na tej witrynie mogą zawierać osadzone treści (np. filmy, obrazki, artykuły itp.). Osadzone treści z innych witryn zachowują się analogicznie do tego, jakby użytkownik odwiedził bezpośrednio konkretną witrynę.

Te witryny mogą zbierać informację o Tobie, używać ciasteczek, dołączać dodatkowe, zewnętrzne systemy śledzenia i monitorować Twoje interakcje z osadzonym materiałem, włączając w to śledzenie Twoich interakcji z osadzonym materiałem jeśli posiadasz konto i jesteś zalogowany w tamtej witrynie.

Analiza statystyk

Boty różnych wyszukiwarek internetowych, w tym Google zbierają informacje dotyczące ruchu na naszej stronie w celu tworzenia statystyk.

Za każdym razem jeśli odwiedzasz naszą stronę zbierane są automatycznie informacje, takie jak:

  • adres IP
  • nazwa domeny
  • typ przeglądarki
  • typ systemu operacyjnego
  • rodzaj urządzenia, z którego nawiązywane jest połączenie
  • czas połączenia z serwisem

Z kim dzielimy się danymi

Firma AUTOMEL w żadnym przypadku nie udostępnia żadnych danych osobom trzecim. Przetwarzane dane osobowe są wykorzystywane jedynie dla potrzeb kontaktu z naszymi potencjalnymi klientami.

Dostawcą usług hostingowych jest firma dHosting.pl, która to pośredniczy w przekazywaniu danych do naszego systemu informatycznego.

Jak długo przechowujemy twoje dane

Dane są przechowywane przez czas nieokreślony jeśli mają znaczenie w związku z wykonywaną przez nas działalnością gospodarczą.

Jakie masz prawa do swoich danych

Każdy użytkownik może dokonać wglądu, korekty albo skasować swoje informacje osobiste przechowywane w naszym systemie informatycznym w dowolnej chwili.

Nie dotyczy to żadnych danych które jesteśmy zobligowani zachować ze względów administracyjnych, prawnych albo bezpieczeństwa.

Gdzie przesyłamy dane

Dane zawarte w formularzu kontaktowym mogą być sprawdzane za pomocą automatycznej usługi wykrywania spamu, są one poprzez system poczty elektronicznej dostarczane naszej firmie, gdzie podlegają pieczołowitemu przechowywaniu.

Informacje dodatkowe

W jaki sposób chronimy Twoje dane ?

Dane są gromadzone i przetwarzane w systemie informatycznym na serwerach naszej firmy w taki sposób, że dostęp do nich (a także do wszystkich sporządzanych na bieżąco kopii awaryjnych i archiwalnych) jest ograniczony wyłącznie do pracowników firmy AUTOMEL.

Ochronę danych realizujemy poprzez fizyczne i logiczne wyodrębnienie sieci firmowej i oddzielenie jej od dostępu internetowego. Dostęp zdalny jest możliwy wyłącznie poprzez zaszyfrowany tunel VPN, tylko w przypadku gdy jest to niezbędne dla funkcjonowania firmy.

Nasza firma posiada również elektroniczne zabezpieczenia fizycznego dostępu do pomieszczeń, w których przechowywane i przetwarzane są dane.

Jakie mamy obowiązujące procedury w przypadku naruszenia prywatności danych

W przypadku stwierdzenia jakiejkolwiek sytuacji stanowiącej naruszenie bezpieczeństwa danych osobowych ustalimy przyczynę naruszenia oraz niezwłocznie podejmiemy wszelkie czynności mające na celu usunięcie zaistniałego naruszenia i poprawę zabezpieczenia danych, tak aby zapobiec takiej sytuacji w przyszłości.